Zbudzę Cię dla nocy i wieczności


  Warsztat zielarski

  Lamila Emerald
  Lamila Emerald

  Liczba postów : 40
  Join date : 25/05/2015
  Age : 27

  Warsztat zielarski Empty Warsztat zielarski

  Pisanie by Lamila Emerald on 31/5/2015, 11:59

  Warsztat zielarski Zioa


  Przez niepozorne, modrzewiowe drzwi wchodzisz do przestronnego pomieszczenia. Pierwsze, co rzuca ci się w oczy, to wiszące u stropu przeróżne zioła. Wyraźnie czujesz ich zapach, przez chwilę aż zakręciło ci w głowie. Rozglądasz się. Po lewej stronie widzisz niewielką ławę oraz stół, na którym stoi gliniany dzban i jeden kubek. Z ciekawością oglądasz półki uginające się pod ciężarem słoiczków, fiolek, pudełek, oznaczonych niezbyt wyraźnie wypisanymi etykietkami. Światło padające z jedynego okna oświetla kamienny piec, na którym leżą świeżo zerwane gałązki lukrecji - najwyraźniej nie zostały jeszcze odpowiednio przygotowane do suszenia. Po przeciwległej stronie warsztatu widzisz kolejne drzwi, przysłonięte lekko lnianą, zapewniającą prywatność zasłoną; podejrzewasz, że prowadzą do kolejnych komnat. Nagle otwierają się nieco i widzisz wyłaniającą się z nich młodą kobietę, całą pokrytą łuskami. Jaszczurzyca przygląda ci się ciekawie, wzrokiem pytając 'Co cię tu sprowadza?'
  Alhelm Eldarmoon
  Alhelm Eldarmoon
  Skryba
  Skryba

  Liczba postów : 940
  Join date : 03/09/2014
  Age : 31
  Skąd : Warszawa

  Warsztat zielarski Empty Re: Warsztat zielarski

  Pisanie by Alhelm Eldarmoon on 3/6/2015, 13:41

  Rudobrody skryba przechadzał się po twierdzy spisując zmagazynowane mikstury przygotowane do transportu. Pod ramieniem dźwigał niewielki stosik pergaminów zwiniętych w rulony, a ze zwitka w prawej ręce odhaczał znalezione pozycje. 
  Gdy w kolejnym magazynku nie znalazł potrzebnych do transportu ziół; uznał, że uda się do warsztatu. Skierował się do bocznych drzwi i wyszedł przez nie na błonia. W pierwszej chwili oślepiło go światło słońca, które mimo popołudniowej pory, nie chciało zejść z zenitu. Było dość ciepło, ale wiał lekki wietrzyk, dzięki czemu pogoda nie doskwierała gruboskórnemu krasnoludowi. Zapach kwitnących roślin przypominał mu lata spędzone w akademii, gdzie poznawał historię swego rodu i miejsca, w którym przyszło mu spędzić ostatnie lata swego życia.
  Alhelm udał się wzdłuż muru, aż doszedł do budynku ściśle przylegającego do twierdzy. Zauważył, że frontowe drzwi stoją nieco uchylone, więc pchnął je delikatnie pukając przy tym trzy razy. Nie słysząc odpowiedzi, wszedł do środka, gdzie udeżył go intensywny zapach suszonych ziół. Nagle z drzwi osadzonych po stronie muru, wyszła nieznajoma mu jaszczurzyca. 

   - Witam Cię nieznajoma istoto... Jeszcze nie zdążyliśmy się poznać. Jestem Alhelm. Klanowy skryba... No właśnie. Poszukuję ziół do najbliższego transportu i mniemam, że mogłabyś mi w tym pomóc...? 

  Krasnolud celowo zakończył pytaniem, uznając, że zniweluje to skutki jego nieproszonego wtargnięcia do domostwa, które ów istota zajmowała.

   Obecny czas to 18/9/2019, 23:53