Zbudzę Cię dla nocy i wieczności


  Ostoja na wietrze

  avatar
  Borch

  Liczba postów : 1
  Join date : 29/04/2015

  Ostoja na wietrze Empty Ostoja na wietrze

  Pisanie by Borch on 7/5/2015, 02:45

  To chyba tu mruknął i pchnął drzwi, które niemiłosiernie zaskrzypiały. Będzie trzeba naoliwić pomyślał a vis a vis niego wmurowane w ścianę okno odstraszyło brudnym szkłem. Zostawił swój podróżniczy kuferek na środku drzwi w pokoju czuć było stęchliznę i panował straszny zaduch. Ruszył wartko do okna otwierając je. Stworzony w ten sposób przeciąg trzasnął drzwiami, które swą siła pchnęły jego bagaż na środek izby. Za oknem wiał porywisty wiatr i zbierało się na burzę. Mimo wczesnego wieczoru było dosyć ciemno. Zamknął okno i przesunął stół który był nieopodal bliżej parapetu. Podniósł swój kuferek położył na blacie ściągnął łuk przez głowę i rozejrzał się. Pokój był nieduży. Na łóżku, komodzie z lustrem i 4 krzesłach kończyło się umeblowanie. Na ścianie wisiał obraz przedstawiający jakąś scenę batalistyczną. Ściągnął go i na pozostałym w ten sposób gwoździku powiesił za cięciwę swój nieoceniony kawałek drewna. Następnie z kołczanu który oparł koło łóżka wyciągnął strzałę, której grot wbił w ramę okna następnie uchylając je oparł drugi w rogu gdzie schodziła się ściana z parapetem.
  -A myślałem, że przed każda burzą jest cisza. Mruknął i uśmiechnął lekko. Otworzył kufer i wyciągnął flaszkę spirytusu, którą dostał na drogę od bliskiego mu krasnoluda. Przydałoby się rozrobić pomyślał stukając łokciem w dno
  Pierolle
  Pierolle
  Podróżnik z daleka

  Liczba postów : 212
  Join date : 12/04/2015
  Age : 28

  Ostoja na wietrze Empty Re: Ostoja na wietrze

  Pisanie by Pierolle on 10/5/2015, 00:42

  Pier swoim zwyczajem wybrał się na wieczorną przechadzkę. Niestety zbierało się na burze, więc postanowił przejść się korytarzami twierdzy, żeby rozprostować nogi. Nagle w drugim końcu korytarza usłyszał jakieś szurania, a po chwili głośne trzaśnięcie. Zdziwił się, bo do tej pory nikt w tej części nie mieszkał. 
  "Znowu ktoś nowy! Ciekawe kto to..."- pomyślał elf. Postanowił udać się w tamtą stronę. Gdy stanął przed mocnymi dębowymi drzwiami zapukał śmiało dwa razy, po czym zamarł czekając na odpowiedź.

   Obecny czas to 19/9/2019, 00:33